Jdi na obsah Jdi na menu
 


peti

23. 1. 2008

Vlk

Vlk je pet, kterého může získat i low-level postava. Vlci jsou velmi hbití a protože jsou poměrně slabí, měl by se o ně ze začátku majitel hodně starat, aby nezemřeli.
Narozdíl od hatchlinga nemá vlk žádné zvláštní schopnosti.

 

Jsou dvě možnosti, jak získat vlka - buď splnit příslušný quest -get a pett, nebo ho získat od jiného hráče.
Vlk má zpočátku level 15. Žrádlo pro něj je možné získat od Pet Managera ve vesnici.

Hatchling

Hatchling vypadá jako malý drak a může se vyvinout do stridera. Quest na jeho získání je mnohem obtížnější než u Vlka. Narozdíl od něj má také několik odlišných vlastností.
Celkem jsou 3 druhy hatchlingů, každý z nich má jedinečné vlastnosti a skilly.

 

Jsou dvě možnosti, jak získat hatchlinga - buď splnit příslušný quest - little wings, nebo ho získat od jiného hráče.
Po dokončení questu si není možné vybrat druh hatchlinga, ten bude vybrán náhodně.
Hatchling má zpočátku level 35. Žrádlo pro něj je možné získat od Pet Managera ve vesnici.

Druhy hatchlingů

 • Hatchling of Twilight : Nemá žádné zvláštní skilly, ale rychle se z něj stane strider vhodný pro přepravu.
 • Hatchling of the Stars : Je podobný kouzelníkovi a umí seslat dva druhy magie. Skillem Bright Burst způsobí cíli zranění a skillem Bright Heal se může sám léčit.
 • Hatchling of Wind : Je podobný bojovníkovi. Umí použít Wild Stun, který způsobí zranění a může omráčit, a Wild Defense, který zvýší hatchlingovu P. Def a M. Def.

Strider

Když hatchling dosáhne levelu 55, může se prostřednictvím questu ( Little wing's big adventure ) vyvinout na stridera. Další podrobnosti vám sdělí Wiseman Cronos v Hunters Village.
Strider má stejné jméno jako hatchling, ze kterého se vyvinul. Během přeměny jsou však vynulovány zkušenosti, buffy a debuffy, hlad, level apod. Jakmile se hatchling jednou přemění na stridera, nelze tuto změnu již vzít zpět. Stridera lze kdekoliv vyvolat použitím příslušného předmětu. Během lovu pomáhá strider svému pánovi stejně jako ostatní peti

Přeprava

Hráč, který vyvolal stridera, může použít tlačítko mount/dismount v okně s akcemi (Alt+C) k nasednutí na stridera. Když jede na striderovi, změní se některé vlastnosti.
P. Atk. a Speed (rychlost) budou převzaty od stridera, ostatní vlastnosti od hráče. Pokud je ale level hráče výrazně nižší než striderův, bude mít strider postih k P. Atk. i ke Speed. Pokud například bude level hráče nižší o 5 levelů nebo více, P. Atk. se sníží o 50 % nebo více (za každý level rozdílu navíc o 5 %). Pokud činí rozdíl mezi hráčem a striderem 10 levelů a více, bude striderova Speed snížena o polovinu.
Pokud po nasednutí na stridera spadne ukazatel hladu na 50 % nebo níž, dostane strider 50% postih na Speed a nasednutí/sesednutí bude také omezeno.
S tím, jak stoupá striderův level, roste i jeho Speed a naopak.

Omezení za jízdy na striderovi

Hráč se může účastnit boje i když jede na striderovi. Nemůže však používat fyzické skilly, a pokud má na sobě nějaké vybavení, tak nemá na stridera žádný účinek. Pasivní skilly ale stále účinkují a hráč může ze stridera i kouzlit. Pokud hráče ovlivňuje nějaký buff, debuff nebo léčení, nemá žádný efekt na stridera.
Pokud hráč na striderovi otevře inventář, není možné zobrazit i inventář stridera. Když hráč použije nějaký předmět (např. lektvar), má účinek pouze na hráče. Při teleportování je možné se přesunout do jiné oblasti na striderovi. Hráč ale nemůže dělat žádné sociální akce (úklona, tanec apod.), soukromé obchody, enchantovat předměty a používat trpasličí workshopy.
Když se hráč na striderovi ponoří pod vodu, zobrazí se hráčův dech a když zmizí, odečítají se striderovy HP.
Pokud hráč jel na striderovi a sesedne z něj, strider se automaticky vrátí do inventáře. To platí, i pokud se hráč na striderovi odhlásí ze hry nebo je odpojen.
Všechny zkušenosti, které hráč jedoucí na striderovi získá, náleží hráči. Strider navíc konzumuje méně žrádla když na něm hráč jede.

Smrt a zmizení stridera

Co se stane, když strider umře, záleží na tom, zda ho měl hráč před smrtí osedlaného nebo ne.
Pokud na něm hráč nejel a strider byl tedy normálním petem, zůstane určitou dobu jako mrtvola. Stejně jako ostatní peti, pokud nebude včas oživen, umře nenávratně.
Pokud ukazatel striderova hladu zůstane delší dobu pod určitou hranicí, strider zmizí. Pokud na něm zrovna jede hráč, vrátí se strider do inventáře. Když ho potom opět vyvolá, jeho ukazatel hladu bude ukazovat 0 %.

Wyvern

Pouze hradní pán může volně létat na wyvernovi.
Na wyvernovi jde létat pouze poté, co promluvíte s Wyvern Managerem na nejvyšších patrech hradu. Před rozhovorem s touto NPC musíte jet na striderovi a budete potřebovat B krystaly.

 

Wyverni musejí být stejně jako ostatní peti průběžně krmeni. Pokud jim dojde žrádlo, automaticky zmizí a hráč je navrácen do nejbližší vesnice.
Když letíte na wyvernovi, nemůžete útočit na žádná monstra, ale můžete použít jeho dech k útoku na ostatní hráče.
Zatímco letíte na wyvernovi, nemůžete zvedat předměty a používat skilly.
Když použijete příkaz /dismount, wyvern okamžitě zmizí. Pokud se tak stane ve vzduchu, utrpíte zranění způsobené pádem. Ve zvláštních oblastech, kam se normálně není možné dostat (např. nejvyšší patro Tower of Insolence), není sesednutí z wyverna povoleno.
Když se hradní pán změní, zatímco hráč letí na wyvernovi, hráč automaticky sesedne.

Baby Peti

Od Chronicle 4 můžeš mít jednoho ze tří druhů Baby Petů, a to: Baby Cougar, Baby Buffalo a Baby Kookaburra. Získat je můžeš splněním určitých questů (viz obr. výš), nebo zakoupením v Clan Hall jako Pet Exchange Tickety (550kA).

Baby peti nikdy nevyroustoua jejich schopnosti jsou velmi omezené. Defense mají velmi slabý, takže ve většině případů zemřou hned na první ránu, je tedy dobré je udržovat co nejdále od mobů. Stejně jako Defense mají slabý i Attack, takže v boji vám moc nepomůžou, a to i přes to že můžou používat Soulshoty, Spiritshoty a Blessed Spiritshoty. Armory ani zbraně však žádné nepoužívají.

Co tedy vlastně dělají? Healují. Ne moc, ale trochu to pomůže. Rozdíly v nich jsou na jakém levelu je můžeš získat a v tom, jak vypadají. Když jsou vyvolaní, odebírají vám 10% ze získaných expů, ale vyvíjejí se rychle (stoupá účinnost Heal skillu). Od normálních petů se liší ještě tím, že je musíte krmit jídlem "Baby Spice", které si sami odebírají z inventáře při 55% hladu. Jako u ostatních petů, máš 20 minut, po tom když zemřou, aby jsi je ressnul (dobrý je Blessed Scroll of Resurrection for Pets), jinak o svého Baby peta přijdeš. Quest můžeš udělat jen jednou (není opakovatelný), ale neztrácej naděj, pořád si ho můžeš koupit od jiného hráče nebo v Clan Hall. I Baby Peti se dají ,jako ostatní pet, pojmenovávat.


Skilly

Normal Heal
Level 26-29 = 26 hp
Level 30-38 = 39 hp

Critical Battle Heal (svítí HP Bar)

Level 26-29 = 100 hp
Level 30-38 = 141 hp

 

Questy na získání Baby petů

Baby Cougar - Navštiv Pet Managera Coopera v Giranu. Musíš splnit quest Help my sister! .Nejnižší level nutný pro začátek questu je 26.
Baby Buffalo - Navštiv Pet Managera Waterse v Dionu. Musíš splnit quest Help my uncle!. Nejnižší level nutný pro začátek questu je 25.
Baby Kookaburra - Navštiv Pet Managera Lundy v Gludiu. Musíš splnit quest Help my son!. Nejnižší level nutný pro začátek questu je 24.

Itemy

 •  Blessed Scroll of Resurrection for Pets
  - Scroll, který vzkřísí mrtvé zvířátko, s plným zdravím (HP) a obnoví jeho Exp.
 •  Baby Buffalo Panpipe
  - Vyvolá Baby Buffalo
 •  Baby Cougar Chime
  - Vyvolá Baby Cougar
 •  Baby Kookaburra Ocarina
  - Vyvolá Baby Kookaburra
 •  Baby Spice
  - Jídlo určené pro Baby Pety
TOPlist NetAgent

Tamed petové

Časově omezeného 'Tamed' peta získáš ochočením volně žijícího zvířete v oblasti Beast farm. 'Tamed' petové jsou dospělou verzí 'Baby' petů, a na rozdíl od questových petů jsou schopni dobíjet a buffovat (Empower 3, Bless the Body/Soul 5, …) svého majitele. Druhy buffů závisí na krmivu kterým si Tamed peta ochočuješ.

Tamed pets nejsou permanentní jako peti získaní questem. Jsou zde pouze dokud se neodloguješ ;-).

 

'Tamed' petové - dospělá verze 'Baby' petů

Ochočitelné zvířata se dají najít v C4 lokaci Wild Beast Pastures. Ty to monstra jsou okolo levelu 65.

 Postup při ochočování

• Kup krmivo od ,,prodavače krmiva“ (Feed Vendor). Tito NPCs jsou kolem pastvin (Wild Beast Pastures). Existují dva druhy krmiva. 'Golden Spicy' a 'Crystal Spicy'. Podle toho čím svého peta nakrmíš, budeš od něho získávat příslušné buffy.

• Umísti krmivo do shortcut bar (to je ta tabulka kam si dáváš kouzla abys je mohl rychle použít). Označ nějaké zvíře (Alpen Kukkaburra, Alpen Buffalo, Alpen Cougar) a klikni na krmení.
• Zvíře ,,vyroste“ jakmile je ochočení úspěšně dokončené. Ze začátku bude mít 1/2 HP. Jakmile uspějete s ochočováním poprvé, jeho HP se zdvojnásobí. Až uspějete podruhé tak se zdvojnásobí znovu.

• Nakrmte svého nového peta znova. Když se jeho jméno změní na 'Tamed xxx' tak to znamená že byl úspěšně ochočený. Jestliže místo toho jeho HP bude x4 , znamenáto že se ochočování nepovedlo, takže musíte bojovat o svůj život :o)


V Beast farm sa dají dělat questy související s tamed pety: Dellicious top choice meat (65lvl) nebo Bring up with love(65lvl).

Summon System


Některé postavy mají schopnost vyvolat si sluhu „servitora“. Pro jeho vyvolání je potřeba mít určité předměty (krystaly) v dostatečném množství. Servitoři mají velmi užitečné vlastnosti, kterými výrazně pomůžou hráči při boji, ale i sami jsou dobrými lovci. Všichni summoni si berou určité množství tvé exp (v párty si exp berou pořád jen od tebe, od ostatních ne). Summoneři jsou však chary s nulovým čekacím časem, takže nebudeš exit dýl než jiné chary – summoneři jsou dokonce nejrychleji sólo expící chary.

Servitoři jsou rozdělení do dvou skupin – ovladatelní a neovladatelní summoni. Ovladatelní jsou užiteční v tom smyslu, že hráč je může přímo ovládat. Můžou tedy plnit svoji vlastní úlohu při boji nezávisle na akci hráče. Jejich nevýhodou je, že hráč nemůže mít součastně vyvolaného víc jak jednoho servitora naráz. Jak už z názvu vyplývá, neovladatelní summoni nemůžou být ovládaní hráčem přímo. Jejich výhodou však je, že hráč si jich může vyvolat víc naráz. Ze všech momentálně existujících servitorů, neovladatelný summoni jsou jedině typu „cubic“ a ovladatelní útoční kouzelníci (po prvním přestupu povolání) a vyvolávací kouzelníci (po druhém přestupu povolání.

Všichni summoni objevující se v Lineage 2 potřebují pro svoje vyvolání krystaly. Pokaždé když se postava naučí vyšší level skillu vyvolávání summona, počet krystalů se zvýší. Celkový počet krystalů na vyvolání se nevyužije naráz. Jen malá část je použita při vyvolání a postupem času se teprve využívají další, tak aby jejich celkový počet na konci používání summona odpovídal.

Servitor může být vyvolaný postavou bojovného kouzelníka (buffeři summony nemají) po prvním přestupu. Summoni zůstávají ve hře kolem 20ti minut od času svého vyvolání a po celý tento čas slouží svému pánovi velmi hodnotně. Tento čas závisí na jejich aktivitě – když nebojují vydrží i 80min, ale když je posíláš do akce krátí se jejich čas 4x rychleji. Pak automaticky zmizí ze hry. Čas, kdy se summon ztratí ze hry je možné sledovat v jeho okně „Servitor's Status Window“. Vyvolat ho znovu se dá ale až po delší době (hlavně na nižších levelech). Když postava pod lvl 40 získá skill na vyvolávání servitora, může svého summona opět vyvolat až asi po 6 hodinách. Po druhém přestupu (40+ lvl) se tento čas výrazně zkrátí (závisí také na typu vyvolávacího skillu). Takovéto skilly však po ševelu 40 dostávají už jen postavy které si zvolí povolání ,,summoner“.

Neovladatelní summoni jsou známi pod názvem „Cubic“. Můžou být vyvolaní postavami „Temple Knight“, „Shillien Knight“, „Warlock“, „Elemental Summoner“ a „Phantom Summoner“. „Cubic“ poskytuje při boji přímou i nepřímou podporu hráče. Pro svoje vyvolání potřebuje „Cubic“ určitý počet krystalů a postava musí ovládat příslušný skill. „Cubic“ poskytují nový element zábavy ve světě Lineage 2 :)

 

Aqua Cubic: Ostřeluje svůj cíl zmrazeným vzduchem, působí kontinuálně zranění. Binding Cubic: Vypouští paralyzující druh útoku. Life Cubic: Doplňuje svému majiteli HP použitím kouzla Heal. Phantom Cubic: Oslabuje cíli jeho P. Atk., P. Def., a rychlost útoku. Spark Cubic: Omračuje „stunuje“ svůj cíl. Storm Cubic: Útočí imitováním svého pána. Vampiric Cubic: Absorbuje HP cílu a tím doplňuje HP svého pána. Viper Cubic: Používá na cíl jed „Poison“ a tím mu redukuje HP.

Pro „cubic“ ve hře neexistuje žádné ovládací menu. Podle své předurčené role, „cubic“ plní svoji úlohu na základě akcí svého majitele. Zároveň s „cubicem“ je možné si vyvolat summona nebo peta (vlka, draka apod.). „Cubic“ nemůže útočit na nikoho jiného než jeho majitel a nemůže být cílem žádného útoku či kouzla. Může však být násilně odstraněný použitím rušícího „dispel“ kouzla.

Cat the cat 

od 20 lvlu
skill Summon Kat the Cat – 39MP, 2900 SP, 3 D grade krystaly
Summons Kat the Cat, who provides an additional supply of MP. Consumes 30% of acquired Exp. 


Mew the cat 

od 20 lvlu
skill Summon Mew the Cat – 39MP, 2900 SP, 1 D grade krystal
Summons Mew the Cat. who assists in combat using attack magic. Consumes 90% of acquired Exp. 
 Corrupted Man 

od 40 lvlu
skill Summon Corrupted Man – 70MP, 32 000, 3 D grade krystaly
Summons a Corrupted Man out of a corpse. 90% of acquired Exp will be consumed. 


Reanimated Man 

od 44 lvlu
skill Summon Reanimated Man – 78MP, 35 000 SP, 2 C grade krystaly. Afterwards, an additional 1 crystal will be consumed at a regular interval for 4 times
Summons a Reanimated Man. 15% of acquired Exp will be consumed. 


Cursed Man 

od 56 lvl
skill Summon Cursed Man – 103MP, 83 000 SP, 1 C grade krystal and 2 additional Crystals will be consumed at a regular interval for 4 times.
Summons Cursed Man from a corpse. Also, 15% of acquired Exp. will be consumed. 
 
Warlock má speciální buff, který zvyšuje rychlost summona (něco jako wind walk), který pomáhí summonovi posáhnout nepřítele v kratším čase. Abys využil výhodu tohoto skillu, měl bys lovit moby na nižším ševelu na otevřených prostranstvích (nejenomže dávají o 30% víc exp, ale také neztratíš tolik času běháním, jak by toblo s nižší rychlostí). Tento skill také umožňuje summonovi rychleji zničit protivníka a když tě nějaký hráč napadne, rychlejší rychlost summona zaručuje že se k němu rychleji dostane a bude mu častěji dávat údery. 

-Mew the Cat je warlockův pvp summon, má damage skill podobný wind strike.
-Kat the Cat je warlockův univerzální summon (dobrý na solo), má skill který warlockovi dobíjí kolem 120 MP.
-Kai the Cat, warlockův party summon, má skill který odvrací část damane kterou mu nepřítel způsobuje.
-Binding Cubic: Začarovává nepřítele aby se nemohl hýbat (anchor), ale míra úspěšnosti je velmi malá.
-Storm Cubic: Je trochu aktivnější než binding cubic a má skill podobný wind strike.

Binding Cubic 

od 40lvlu
skill Summon Binding Hubic – 35MP, 32 000 SP, 5 D grade krystalů
Summons Binding Cubic. Binding Cubic uses magic that paralyze a targeted enemy.

Storm Cubic 

od 40 lvlu
skill Summon Storm Cubic – 35MP, 32 000 SP, 5 D grade krystalů
Summons a storm cubic. A storm cubic uses magic that inflicts damage to one's enemy.

Kai the Cat 

od 40 lvlu
skill Summon Kai the Cat – 70MP, 32 000 SP, 1 C grade krystal. Afterwards, 1 additional crystal will be consumed at a regular interval for 4 times.
Summons Kai the Cat, a servitor. 10% of acquired Exp will be consumed. 
 


Queen of Cat 

od 56 lvlu
skill Summon Queen of Cat – 70MP, 130 000 SP, 1 C grade krystal. Afterwards, 1 additional crystal will be consumed at a regular interval for 4 times.
Summons a Queen of Cat, a servitor. 5% of one's acquired Exp will be consumed. 
Panther 

od 40 lvlu
skill Summon Dark Panter – 56MP, 33 000 SP, 1 C grade krystal. Afterwards, 1 additional crystal will be consumed at a regular interval for 4 times.
Summons a Dark Panther capable of agile attacks. 15% of acquired Exp will also be consumed. 
 
Unicorn Boxer (licorne) 

od 20 lvlu
skill Summon Unicorn Boxer – 39MP, 3 300 SP, 3 D grade krystaly
Summons a Unicorn Boxer, who supplies additional MP. 30% of acquired Exp will be consumed. 


Unicorn Mirage (licorne) 

od 20 lvlu
skill Summon Unicorn Mirage – 39MP, 3 300 SP, 1 D grade krystal
Summons a Unicorn Mirage. The unicorn will use attack magic to assist one during combat. Consumes 90% of acquired Exp. Elemental Summoner má specifický buff který výrazně zvyšuje M.Atk jeho summonů. S tímto buffem pvp summoni dávají větší rány než sorcererovi ničivé skilly. Je to velice užitečné v pvp nebo při expení, ale jediný efekt co to má pro solo akce je s Unicornem Merrow (Unicorn Boxer nemá žádný útočný skill) 


-Unicorn Mirage je pvp summon, má skill způsobující damane podobný wind striku
-Unicorn Boxer je univerzální summon dobrý na solo akce a může svým skillem doplnit kolem 120 MP.
-Unicorn Merrow je party summon, má hromadný damage skill podobný frost wall.
-Life Cubic: Healuje summonera podle procent jeho HP.
-Aqua Cubic: Má velmi účinný DoE damage skill, ale používá ho velice málo.
Aqua Cubic 

od 40 lvlu
skill Summon Aqua Hubic - 35MP, 32 000 SP, 2 D grade krystaly
Summons Aqua Cubic. Aqua Cubic uses magic that damages a targeted enemy over time.

Life Cubic 

od 40 lvlu
skill Summon Life Hubic – 38MP, 32 000 SP, 6 D grade krystalů
Summons Life Cubic. Life Cubic uses magic that recovers master's HP.

Unicorn Merrow 

od 40 lvlu
skill Summon Unicorn Merrow – 70MP, 32 000 SP, 1 C grade krystal. Afterwards, 1 additional crystal will be consumed at a regular interval for 4 times.
Summons Unicorn Merrow, a servitor. 10% of acquired Exp will be consumed. 


Unicorn Seraphim 

od 56 lvlu
skill Summon Unicorn Seraphim – 70MP, 110 000 SP, 1 C grade krystal. Afterwards, 1 additional crystal will be consumed at a regular interval for 4 times.
Summons a Unicorn Seraphim, a servitor. 5% of acquired Exp will be consumed. Elf fighter – Temple Knight
Storm Cubic 

od 40 lvlu
skill Summon Storm Cubic – 28MP, 30 000 SP, 5 D grade krystalů.
Summons a storm cubic. A storm cubic uses magic that inflicts damage to one's enemy.

Life Cubic 

od 43 lvlu
skill Summon Life Hubic – 30MP, 35 000 SP, 6 D grade krystalů.
Summons Life Cubic. Life Cubic uses magic that recovers master's HP.


Dark Elf mystic – wizzard
Shadow 

od 20lvlu
skill Summon Shadow – 39MP, 3 300 SP, 3 D grade krystaly.
Summons a Shadow. 30% of acquired Exp will be consumed. 
 


Silhouette 

od 20 lvlu
skill Summon Silhouette – 39MP, 3 300 SP, 1 D grade krystal.
Summons a Silhouette. The Silhouette will use attack magic to assist during combat. 90% of acquired Exp is consumed. 
 Dark Elf mystic - Phantom Summoner
Speciální buff Phantom summonera je na zvyšování P.Atk summonů – něco jako skill Propheta s názvem Might. Tento buff je velice užitečný v pvp ale i v solo akcích. 

-Silhouette je pvp summona má life drain

-Shadow je summon na solo, má pasivní draining skill kterým si získává HP při každém úderů do protivníka.
-Soulless, party summon, má hromadný poison skill a Corpse Burst skill které jsou užitečné odlákání hlídačů (quardů).
-Poltergeist (Phantom) Cubic: Debuffuje P.Atk, P.Def a Atk Speed protivníka, ale je míň aktivní než spark cubic
-Spark Cubic: Má nejvyšší rate vysílání kouzel a skill, který může protivníka na chvíli stunnout.

Spark Cubic 

od 40 lvlu
skill Summon Spark Hubic – 35MP, 32 000 SP, 5 D grade krystalů.
Summons Spark Cubic. Spark Cubic uses magic that stuns a targeted enemy.

Phantom Cubic 

od 40 lvlu
skill Summon Phantom Hubic – 35MP, 32 000 SP, 2 D grade krystaly.
Summons Phantom Cubic. Phantom Cubic uses magic that decreases P.Atk, P.Def, and Atk.Speed of a targeted enemy.

Soulless 

od 40 lvlu
skill Summon Soulless – 70MP, 32 000 SP, 1 C grade krystal. Afterwards, 1 additional crystal will be consumed at a regular interval for 4 times.
Summons Soulless, a servitor. 10% of acquired Exp will be consumed. 
 


Nightshade 

od 56 lvlu
skill Summon Nightshade – 70MP, 120 000 SP, 1 C grade krystal Afterwards, 1 additional crystal will be consumed at a regular interval for 4 times.
Summons a Nightshade, a servitor. 5% of acquired Exp will be consumed. 
 Dakr Elf fighter - Shillien Knight
Phantom Cubic 

od 40 lvlu
skill Summon Phantom Hubic – 28MP, 31 000 SP, 2 D grade krystaly.
Summons Phantom Cubic. Phantom Cubic uses magic that decreases P.Atk, P.Def, and Atk.Speed of a targeted enemy.

Vampiric Cubic 

od 43 lvlu
skill Summon Vampiric Hubic – 30MP, 32 000 SP, 6 D grade krystalů.
Summons a Vampiric Cubic. A Vampiric Cubic uses magic that absorbs the targeted enemy's HP and with it regenerates its master's HP.

Viper Cubic 

od 49 lvlu
skill Summon Viper Hubic – 35MP, 58 000 SP, 3 D grade krystaly.
Summons Viper Cubic. Viper Cubic uses magic that poisons a targeted enemy. 
Dwarf – Artisan
Mechanic Golem 

od 28 lvlu
skill Summon Mechanic Golem – 49MP, 13 000 SP, 1 C grade krystal. Afterwards, one additional crystal will be consumed at a regular interval for four times.
Summons a mechanical golem that is capable of long-distance cannon attacks. 15% of acquired Exp will be consumed. 
 Dwarf – Warsmith
Siege Golem 

od 49 lvlu
skill Summon Siege Golem – 0MP, 700 000, 300 C grade krystalů and each minute consumes an additional 70 Gemstones: C Grade.
Summons siege golem. 
 


Big Boom 

od 58 lvlu
skill Summon Big Boom – 74MP, 270 000 SP, 3 D grade krystaly. Afterwards 5 additional crystals will be consumed at a regular interval for 4 times.
Summons a Big Boom that self-destructs by explosion. 30% of acquired Exp will be consumed. 


Wild Hog Cannon 

od 58 lvlu
skill Summon Wild Hog Canon - 0MP, 800 000 SP, 120 B grade krystalů and an additional 30 Gemstones: B Grade per minute.
Summons a siege weapon capable of movement in general mode and remote attack in siege mode. Switching modes takes 30 seconds. Summoneři a pvp Hodně lidí si myslí že jsou summoneři na pvp nejhorší vlase, ale je to jen tím že ještě žádného neviděli při souboji. Summoneři jsou skvělí na pvp hlavně proti fighterům – chary se sleepem a dostatečným casting speedem tě ale bez větších problémů složí. Na nižších levelech jsou summoneři jako tým – hráč je DD (Damane Dealer)/buffer/healer a summon funguje jako DD/tank. Jen když zemřeš, přestane tvůj summon útočit na protivníka. Na vyšších levelech se summon bude zlepšovat zároveň se tvýmy buffy, ale damane co bude způsobovat bude velice malá. Takže bude způsob hry trochu odlišný - jak bude summon zabíjet nepřítele, budeš se muset hlavně sám healovat.
-Ve většině soubojích 1 vs 1 proti fighterům, summon útočí na protivníka a když můžeš (když se nepotřebuješ neustále healovat – většinou na začátku když ti ještě nezmizely CP) útoč i nějakými skilly a DD nebo sleepem a curses, a pokud máš cubicy tak je nezapomeň aktivovat! Pak až začne tvůj protivník opravdu ničit tvoje HP, začni používat battle heal a když potřebuješ i bsps. (Pokud je tvůj protivník DD, nebudeš je zřejmě potřebovat díky Transfer Pain) Také bys měl vědět že:
-Na nižších levelech ještě můžeš efektivně používat sleep, curses a ničivá kouzla.
-Při souboji s DA, musíš vždycky útočit nejdřív na panthera, DA ho nemůže healovat, takže ho můžeš během chvilky zabít a když ho znovu vyvolá ztratí mnoho času.
-Při souboji s jiným summonerem, nikdy neútoč nejdřív na summona, mnoho hráčů to ignoruje a zapomíná na 800+ healy. Pokud hraješ za ES, nikdy neútoč na summonera se svým charem, tvůj úkol je healovat se!

Pvp s konkrétními rasami:
-Všichni tankeři, warlordi, gladiátoři, blade danceři a sword singeři proti tobě nemají šanci, někteří dokonce i s mnohem větším ševelem než máš ty.
-Rangeři, Plains Walkeři, Treasure Hunteři, Abyss Walkeři a Spellhowleři jsou trochu těžší, ale když umíš hrát za summonera tak máš velkou šanci.
-WCs, OLs, Spellsingeři, Sorcereři, Necromanceři ti pravděpodobně nakopou zadek

Vybavení summoneraVybavení summonera závisí na typu. Na nižších levelech:
-Phantom summoner: Light armor a duály bude nejlepší volba. Light armor protože PSs musejí častěji hrát tank, protože jejich summony nedobíjí jejich MP. A když tankuješ nemůžeš kouzlit, takže musíš používat melee, a protože nemají žádné specializace na zbraně, je nejlepší melee weapon duály (kvůli strength bonusu). Nejdřív si pořiď Theca a pak Blue Wolf light set.
-Pro Elemental summonery je nejlepší volba róba a staffka. Mají nižší strength, ale velkou rychlost kouzlení a jejich summon jim dobíjí MP, takže nejlepší co můžeš udělat je sesílat na nepřítele ničivá kouzla zatímco pro tebe summon tankuje. Na vyšších levelech můžeš pořád způsobovat velkou damane i bez bsps. Když se často účastníš pvp může se ti hodit výměnit róbu za light armor. Nejdřív si pořiď Karmian a pak Blue Wolf light.
-Být Warlock znamená mít víc volnosti v rozhodování co si koupit. Tvůj summon ti doplňuje MP a přitom máš v róbách slušnou casting speed takže můžeš hrát nukera, ale máš víc HP než ostatní summoneři, slušnou strength. Takže můžeš hrát stylem melee jako PS. Nejdřív si pořiď Theca nebo Karmian set a pak Blue Wolf Light. Na vyšších levelech už je to pro všechny summonery stejné. Dvoje damage ničivými kouzly nebo melee budee velmi nízká, hlavně ve srovnání s tvým summonem a také s Transfer Pain, už nejsi tank ani na moby se stejným levelem a jak se pořád budeš zhoršovat, tvůj summon bude lepší a lepší. Takže teď máš jedinou volbu – musíš si sehnat výbavu která tě bude chránit před útoky mobů a ostatních hráčů. Hlavní věc nad kterou by ses měl zamyslet je armor – zbraň můžeš klidně používat C grady i když máš už na sobě A grade vybavení. Nejlepší A grade armor pro summonery je Dark Crystal robe set (Je to sice nižší A a není to ani light armor, ale má velký P.def s casting speed bonus) Zbraň je dobrá pouze jako Special Ability, něco na Health nebo regeneraci pro případ pvp nebo Acumen nastálo je nejlepší volba. Lepší bude používat one handed zbraně, protože pak můžeš používat štít.

Skilly summonerůSkilly se zlepšují každé 4 levely od 40 do 56, a pak každé dva levely až do 74. Skupina skillů pro summonery po levelu 40 se skládají hlavně z pasivních skillů všech ostatních mysticů po druhém přestupu - transfer pain, light armor mastery, summoni, healy a buffy pro ně (tyto healy a buffy se dají taky velmi dobře používat pro pety). Nepřibývají však útočná a hromadná kouzla. 
*První level light mastery skillu dává summonerovi při nošení light Amoru větší atk speed, casting speed a MP regeneraci. (Pamatuj že všichni mystikové mají stejné ability taky na nošení rób)


Spellbooky: -Aqua/Spark/Binding Cubic: Hatu Windsus - Bee Hive (Semi-Rare to Rare Drop)
-Life/Phantom/Storm Cubic: Manashen Gargoyles - Ivory Tower / Satyrs - Enchanted Valley (Common - Uncommon drop)
-Merrow/Kai/Soulless: Liangma - Cruma Tower (Uncommon to Semi rare)
-Transfer Pain: Giant Fungus - Sea of Spores (Uncommon)
-S.Empower (UD): Grave Priest - Catacomb of the Branded and Worshippers Necropolis (Uncommon)
-S.Cure: Same as Servitor Empower
-S.Physical Shield: Liele - Enchanted Valley (Common)
-S.Magical Shield: Fline Elder - Enchanted Valley (Uncommon)
-S.Haste: Liele Elder - Enchanted Valley (Common - Uncommon)
-S.Blessing : Crypt Sage - Ascetics Necropolis, Martyr's Necropolis, Catacomb of the Witches (Uncommon to Semi Rare)

Lokace spellbooků na C4 summon skillySummon: Queen of Cats, Seraphim
Field of Whispers (Henie region)
-Farhite(40): This mob is a caster and 2x hp

Assassin Servitor
Under Giants Cave (Aden Region)
-Unknown what drops it but it is rumored to be a rare drop

Warrior Servitor
Under Giants Cave (Aden Region)
-I believe they drop from Ancient Soldier groups but if not then from the wyrm groups.

Mass Cubics
Heretics Catacomb and Pilgrims Necropolis (Dion Region)
-Giant Raider

Cursed Man and Nightshade
Heretics Catacomb and Pilgrims Necropolis (Dion Region)
-Grave Keeper, Dark Horror(?)

Mage Bane
Dark Omen Catacomb
-Lesser Ancient Shaman 70+

Jednotliví summoni:

Human mystic - Wizzard

Vlastnosti „Cubiců“

Typy „Cubiců“

Neovladatelní summoni

Ovladatelní summoni

Věci potřebné na vyvolávání

Typy summonů

Human mystic - Necromancer

Human mystic - Warlock

Human Fighter – Dark Avenger

Elf mystic – wizzard

Elf mystic – Elementar Summoner